Podsumowanie sezonu 2007/2008
ts 30.08.2008

Zakończył się sezon 2007/2008. Wśród wielu wydarzeń  szczególnie warto wyróżnić awans drużyny kobiet do I ligi,
oraz srebrny medal Magdaleny Kurzawy w grze podwójnej w Mistrzostwach Polski kadetek.

Oto zestawienie ważniejszych wyników:
*Drużyna kobiet wygrała rozgrywki II ligi, oraz po barażowych zmaganiach z LUKS Skrzyszów (6:4 i 5:5) wywalczyła awans do I ligi.
Skład: Magdalena Długołęcka, Joanna Kleczewska (kapitan), Joanna Wlaźlak, Sandra Kaczyńska, Anna Wosik, Magdalena Kurzawa, Agnieszka Ługowska. W rozgrywkach Drużynowego Pucharu Polski nasze Panie wygrały etap wojewódzki, na szczeblu ogólnopolskim zostały sklasyfikowane na m.13-16.Drużyna juniorek wygrała Mistrzostwa Województwa (S.Kaczyńska, A.Wosik, A.Ługowska), oraz półfinały do MP, w Mistrzostwach Polski zostały sklasyfikowane na m.9-12.
*Drużyna mężczyzn także wygrała rozgrywki II ligi (15 zwycięstw, 1 porażka), ale w barażach nie sprostała ekipie z Krosna (0:10, 1:9). Skład: Marek Winnicki (kapitan), Łukasz Bobrowski, Marcin Modranka, Jarek Nitek, Bartłomiej Dulęba, Paweł Gryszkin. Nasi w Drużynowym Pucharze Polski po zwycięstwie w finale wojewódzkim, na szczeblu centralnym zostali sklasyfikowani na m.5-8.
*W zawodach indywidualnych wydarzeniem szczególnym był  srebrny medal w Mistrzostwach Polski kadetek (Brzeg Dolny, 11.05.08), który zdobyła Magdalena Kurzawa w grze podwójnej.
*W "ósemce" w klasyfikacjach indywidualnych ŁOZTS w minionym sezonie byli:
- seniorki: m.1.M.Długołęcka (lista PZTS m.35), 2.A.Wosik,
                    3.J. Wlaźlak, 4.J.Kleczewska, 6.S.Kaczyńska.

- seniorzy: m.5.B.Dulęba (PZTS m.90), 8.J.Nitek.
- juniorki:  m.1.A.Wosik (PZTS m.28), 2.S.Kaczyńska
                    8.M.Kurzawa.
- juniorzy: m. 3-4.BDulęba (PZTS m.45), 6.P.Gryszkin.
- kadetki: m.  3.M.Kurzawa (PZTS m.28).
*W klasyfikacji generalnej Polskiego Związku Tenisa Stołowego MKS Jedynka Łódź sklasyfikowano na m.14 (sklas.551 klubów), punktów 13163, natomiast w klasyfikacji młodzieżowej Ministerstwa Sportu na m. 12 (sklas.203 kluby), pkt 48,50. W klasyfikacji na szczeblu Województwa Łódzkiego zajęliśmy odpowiednio  I  i  II  miejsce.