Pracowity weekend
pi 30.01.2007

Sobotni mecz I ligi Pań: MKS Jedynka vs KS Bronowianka  Kraków zapowiadał się niezwykle ciekawie. Kiedy okazało się, że łodzianki wystąpią w Krakowie w składzie osłabionym brakiem Magdy Długołęckiej i Ewy Napióry, nikt chyba nie myślał nawet o zwycięstwie. A jednak się udało! Jedynka zwyciężyła w Krakowie 6:4 i zwiększyła swój dorobek punktowy.
Duże brawa za dobrą postawę należą się przede wszystkim Sandrze Kaczyńskiej, która taki debiut w rozgrywkach pierwszoligowych z pewnością może zaliczyć do udanych. Sandra w świetnym stylu pokonała w pierwszej grze Wiolettę Witkowską 3:0, w drugiej natomiast, dzielnie stawiła opór Monice Derkowskiej i choć ten pojedynek przegrała 2:3, ciężko mieć jakiekolwiek zastrzeżenia do jej gry.
Na pierwszym stole po raz kolejny nie zawiodła Fan. Sympatyczna Chinka nie straciła w tym meczu nawet seta.
Nie był to również najgorszy mecz w wykonaniu Asi Kleczewskiej, która pod nieobecność Magdy, zmuszona była wystapić na pierwszym stole. Asia zakończyła to spotkanie z bilansem 1:1, mając na koncie zwycięstwo 3:1 z Patrycją Nalepą i porażkę z Pauliną Klimas 0:3.
Punkt dla drużyny zdobyła jeszcze Asia Wlaźlak zwyciężając z Witkowską 3:1 oraz debel Fan/Kaczyńska, który pokonał na 1-szym stole parę Klimas/Witkowska 3:2 (..tu po raz kolejny - duże brawa dla Sandry!).

Monika Derkowska - Sandra Kaczyńska 3:2

W ostatnim w tym sezonie Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Seniorek zwyciężyła Magdalena Długołęcka. W drodze do finału "Gumi" pokonała pewnie Adriannę Turalską 3:1, natomiast w finale zwyciężyła z Katarzyną Sabat 3:2 (obie - ULKS Moszczenica).
Niewiele brakowało, a mielibyśmy w tym turnieju finał "klubowy". Druga gra pólfinałowa: Kleczewska - Sabat, była niezwykle zacięta (aż 4 sety z 5 skończyły się grą na przewagi), jednak szczęście dopisywało tego dnia zawodniczce z Moszczenicy i to ona zakończyła ten pojedynek zwycięstwem 3:2.

W pierwszej ósemce tych zawodów znalazły się jeszcze Asia Wlaźlak i Sandra Kaczyńska.