Już zaczynamy...
ts 03.09.2011

Rusza kolejny, 26 sezon w historii klubu. W praktyce w zaczęliśmy od przygotowań do sezonu, czyli od zgrupowania w Nowym Targu w pierwszej połowie sierpnia, natomiast po powrocie trenowaliśmy na miejscu. W międzyczasie nasza nowa zawodniczka, młodziczka Julia Ślązak startowała w turniejach międzynarodowych. Zanotowała w wakacyjnych startach sporo sukcesów. W Albenie (Bułgaria) Julia zdobyła brązowy medal w międzynarodowym Festiwalu tenisa stołowego, gdzie startowało ponad 400 uczestników z 15 krajów. Natomiast złoty medal (gra pojedyncza) i srebrny (gra drużynowa) wywalczyła na turnieju w Utenie (Litwa). Julka uczestniczyła także w Euro Mini-Champs w Schiltigheim (Francja, 27-28.08.11), gdzie wśród najlepszych zawodniczek w Europie została sklasyfikowana na m.21. W tym miejscu warto przypomnieć, że w latach 90-ych ubiegłego wieku do czołowych zawodniczek MKS-u należała Anna Ślązak, ciocia Julii. W międzynarodowym turnieju "O Puchar Regionów", który odbył się w Spale (29-30.08.11) z udziałem reprezentacji Moraw (Czechy), Leningradu (Rosja), okręgu Vinnytsia, Csongrad (Wegry) startowała z kolei Ania Caban. Która w grze pojedynczej zajęła 5-te miejsce, w drużynie 2-ie (wraz z Wrzosek i Stachecką z Rawy Maz.). Oprócz Ślązak do Klubu przybyły Katarzyna Gieryń, Wiktoria Przywara (obie z ULKS Moszczenica), Agata Caban (Macovia Maków), oraz Jakub Placek (UKS Bednary) i Bartłomiej Macużak (Burza Pawlikowice). Zmienili barwy do innych klubów Katarzyna Ślifirczyk (KTS Tarnobrzeg), Paulina Nowacka (Stella Gniezno), oraz bracia Szyszkowie do klubu w Wieluniu. W Klubie pracę też podjął nowy szkoleniowiec Marcin Kaczmarek.
Najbliższe zawody na naszych obiektach to: w dniu dzisiejszym MTK młodzików, kadetów, juniorów, oraz o godz.16,00 mecz I ligi kobiet z GKTS Gdańsk, w dniu jutrzejszym I WTK seniorów i seniorek.